Písnička na víkend: TELEGRAPH ROAD (Druhá tráva)

Telegraph road je vhodnou písní pro vstup do nového roku. Jde o píseň krásnou, se silným příběhem, který zároveň dokáže vtáhnout do děje. U nás se píseň Telegraph road poprvé objevila v roce 1987 na slavném albu Poutníci od stejnojmenné brněnské kapely, převzatá od britských Dire Straits, pro které ji napsal Mark Knopfler. Premiéru měla v roce 1981 a o rok později vyšla albu Love over Gold. Pokud chceš tedy slyšet i originál, můžeš si ho poslechnout ZDE, ale mě osobně se víc líbí Křesťanova interpretace písně ve Druhé trávy (viz dnešní ukázka) a předtím ještě u Poutníků.

Jedenkrát dávno šel pustinou muž...

Předchozí Písničky na víkend:

ZÁŘÍ (Miki Ryvola)

PSÍ ŽIVOT (Paběrky)

KARABINA (T.E. Band)

BLÁZNŮM PÁR (Falešná karta)

HEJNO VRAN (Wabi Ryvola, zpívá Miki Ryvola)

OSADO, NASHLEDANOU (Jiří Vašíček)

BAREVNÝ STÍNY (Hoboes)

HOBO (Hoboes)

ZÁTOKA (Greenhorns)

PRVNÍ ZIMNÍ SNÍH (Marien - Magison)

ZŮSTAŇ (Béďa Šedifka)

MERLIN SONG (Volné sdružení pana Brabence)

JENOFÉFA (Kapitán Kid)

PROKLETÁ VŮNĚ HOR (Wabi Ryvola)

OSLAVKA (F.T. Prim)

TUNEL JMÉNEM ČAS (Miki Ryvola)

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
816396
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Hanka - Marmota
Já Knopflera dost žeru, zvlášť Telegraph Road. A Telegrafní cestu od Druhé trávy beru za velice výjimečný počin ve vlastech českých, kdy se podařilo nějakým zázrakem přeložit anglickou píseň zároveň věrně i krásně... a nemůžu se rozhodnout, které provedení je lepší, což při tom, jak nesmírně miluju tu původní, je nejvyšší pocta, kterou české verzi dokážu dát. Tak!