Domů » Knihy, publikace a časopisy

TRAMPING

690,00 Kč

Chtěl jsem, aby tady byla velká obsáhlá kniha napsaná trampským pohledem, v úctě a s obdivem k tomu, co pro nás tramping znamená a znamenal i pro ty před námi.
(Tony)

Kniha Tramping je zatím nejrozsáhlejší publikací věnující se tomuto českému a slovenskému fenoménu. Byla vydána ve velkém formátu A4, v rozsahu 270 stran na křídovém papíře. Obsahuje 450 fotografií archivních i současných, ilustrací, vtipů a komiksů a v psaném textu přibližuje mnohé z trampské historie a zvyků, často formou skutečných čtivých příběhů, protože tramping je sám o sobě jedním velkým příběhem.

Je rozdělena do dvou části.
Ta první je věnována dějinám trampingu, a to od samotných počátků v roce 1913, až po současnost a je rozdělen do kapitol:
- Zlatý trampský věk (1913 - 1939)
- Válečné roky (1939 - 1945)
- Doba velkých změn (1945 – 1971)
- Tramping je v módě (1971 – 1989)
- Současný tramping (1989 – 2022)

Kromě známých faktů a událostí jsou v této části zveřejněny i naprosté skvosty, nedávno objevené v archívech.

V druhé části se nachází čtrnáct tematických kapitol: Ta naše písnička trampská, Trampské osobnosti, Sejdeme se na osadě zase (osadní život, zvyky a zákony..), Sport na osadách i olympiádě, Volám oheň (různorodost potlachů a trampských akcí), Hospůdko, hospůdko trampská (příběhy psané pivní pěnou), Zalomili jsme si palec (o trampském slangu), Trampská tvořivost, Zelené řádky časopisů a knih, Trampové na stříbrném plátně, Legendy a pověsti, Historky z vandrů, Když políbí vandrmúza (výběr povídek a básní, historie Trapsavce a trampské literární tvorby), Trampský smích (kreslený i psaný trampský humor od samotných počátků až do dnešní doby).

Knihu Tramping vydalo nakladatelství CPress (Albatros media) v listopadu 2022.

TRAMPING