OSADNÍ TOULKY II.

Druhý díl knižní řady Osadní toulky nese podtitul Nohejbal na trampských osadách v okolí Prahy – Sázava. Je věnován osadám z povodí Sázavy (úsek od Českého Šternberka do Davle) a na jejích větších přítocích (Konopišťský potok, Benešovský potok, Mnichovka, Blanice). Celkem je v publikaci uvedeno 92 trampských i chatových osad. U každé osady je uvedena její historie, osadní vlajka a současné i archivní fotografie a jde o stovky fotografií…

V povodí Sázavy na hlavním toku (úsek Český Šternberk – Davle) jsou to osady Na Pískách, Sahara, Úsvit, Hřebena, Na Břehu, Amarillo, DRTS, Údolí temna, Na Rafandě, Sonny Hill, Arroyo, Orang, Na Zlatých dolích, Údolí zlatého potoka, Staří kamarádi, Píska, Spojené osady Údolí slunce, Dakota, Club Údolí ticha, Úsvit (Petrov), Toronto, Stará stezka, Ajax, Kadjak, Rychlá řeka, Goward, Skagway, Údolí hvězd (Jílové), Gring, Kondor, Strong heart, Markvart, Hasani, Orlík, Na Skalici, Na Rybárně, Vrabčí brod, Drábovka, Pod Lutovem, Svárov, Údolí hvězd (Lštění), Údolí pstruhů, Tower, Soumrak, Šacung, Unkas, Gold River, Ontario, Valach, Odranec, Hurikán, Sdružené osady Poddubí, Merida, Uracon, Křikava, Cikánská rokle, Tokam, Hajčice, Spojené osady střední Sázavy, Kloučky, Spojené osady horní Sázavy, Na Hradcích, Melantrich, Canada.

V povodí Sázavy, na Konopišťském potoce, jsou to osady Sayrayt City, Měsíční údolí, Rančeři.

V povodí Sázavy, na Benešovském potoce, jsou to osady Ztracená stopa, Zlatý roh, Sioux.

V povodí Sázavy, na říčce Mnichovce, jsou to osady Údolí peřejí, Key-West, Davos, Klubko, Starý Uragan, Spojené osady u dubu, Rudý les, Iroques, Údolí raků, Zapomenutých, Miriam, Spojené osady Údolí raků, Kazbek, Svárů, Hajdalák.

V povodí Sázavy, na říčce Blanici, jsou to osady Černá skála, Večerní hvězda, Albatros, Rasák, Becajda, Mravenčí údolí, Údolí návratu.

Vydavatelem publikace je Mladá fronta a.s. ve spolupráci s Posázavským trampským a sportovním klubem a autor Osadních toulek Martin Maršálek již připravuje díl třetí.

Pro případné zájemce

Kniha OSADNÍ TOULKY II. má celkem 224 plnobarevných stran a stojí 230 Kč (plus pouze poštovné doporučeně, nic víc - žádné balné a tak dále).
V případě zájmu si knihu můžeš objednat přes náš e-obchůdek a to ZDE
Nebo napsat přímo na náš mail: trampsky-magazin@centrum.cz

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
1891129
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.