KAPITÁN KID / str. 12 až 17 (Puchejř č. 3/2019)

Doplňující fotogalerie k článku o KAPITÁNU KIDOVI z Puchejře č. 3/2019, strany 12 až 17.

Klučík na klíně svého tatínka je budoucí Kapitán Kid.

Podařilo se, že krásnou dámu jsem nabalil já; byla z Liberce, jezdil jsem pak za ní na kole o víkendech, potrampsku přespával v lese v Lidových sadech… a když nám nějaký čas nato zrušili výrobu ve strašnické „ogarce“ a rozehnali nás do všech stran, odešel jsem z Prahy do Liberce za svou láskou – která se se mnou týden nato rozešla. A to jsem pro ni napsal nejmíň tři písně. C’est la vie!

Kapitán Kid, Puchejř 2004 v rubrice Ešus Kapitána Kida

Ze svých zkušeností soustružníka v Pragovce, čerpal Kapitán Kid v detektivkách s Otou Finkem

Se psem Pirátem, přehrada na Černé Nise v Jizerských horách

Domorodci...
Foto z kroniky T.O. Island

Kid teše na břehu přehrady na Černé Nise.
Foto z kroniky T.O. Island

Vzácná archivní fotka zachycují hraní na Fort Adamsonu v Jizerských horách. Zleva Láďa (pozdější leader Scarabeů), s kytarou Bludička Jarka (pozdější banjo u Schovanek), za hmatníkem její kytary se skrývá Eufr, dále Kapitán Kid, Alík, za ní Hare, docela v pozadí Figu a dole ruka Srnčete s cigárem.

Klavír pod borovicí. Kdy by neznal slavnou sázku Krisťáka s Wabim Ryvolou o to, že na potlachu bude stát pod borovicí klavír. Sázku tehdy prohrál Wabi a byl na místě oholen dostupnými zálesáckými nástroji. Fotka zachycuje závěrečný okamžik, kdy je klavír pracně donášen na potlach. Kapitán Kid stojí vpravo - čelem k nám.

Desáté výročí osady Island. Pod oslavnými nápisy stojí osada Zlatý klíč - Kapitán Kid zblízka obdivuje dar Zlatoklíčáků - svoji bustu.

S Františkem Otrubou z RYKATADA...

V roce 1973 se Kapitán Kid stal scénáristou filmu Konrád z Vechty, který se natáčel na Helfenburku. Sám si v něm zahrál i jednu z rolí.

Ještě jedna fotka z natáčení filmu Konrád z Vechty. Jízda v gaziku na nákup potravin.

Několik okamžiků po slavné Destrukci Fort Hazardu, kdy Kapitán Kid zinscenoval „vojenskou přepadovku“, která překvapeným osadníkům Fort Hazardu oznámila, že se jejich osada dostala do nově vzniklého vojenského pásma a začala navrtávat do základů budovy díry pro vložení dynamitu. Kid schován v lese vše pobaveně sledoval..

Při jedné z dalších návštěv Kapitána Kida na Fort Hazardu, zde byla zahraná i velmi drsná divadelní hra na jejímž konci sedí zádumčivý režisér obklopen padlými postavami herců...

Raáno na Islandu: Bokajs, Kid, syn Frederik, manželka Eufr.

Setkání Kidových přátel a osadníků Islandu u jeho hrobu...

Kdo by měl zájem o Puchejře, tak stačí, když napíše svojí adresu na mail: puchejr@volny.cz