Domů » Knihy, publikace a časopisy

fotokniha TRAMPOVÉ

590,00 Kč

Autor knihy Libor Fojtík je fotoreportérem Hospodářských novin a zároveň pochází z trampské rodiny, se kterou v dětství a v mládí jezdil na vandry. Takže v trampském prostředí vyrůstal a po letech se do něj, prostřednictvím svých fotografií, opět vrací.
Fotografie do knihy vznikaly dlouhých 5 let a Libor to vzal ze široka. Jsou totiž nejen z vandrů, potlachů, slezin a festivalů, ale zachycují trampy doma, v práci, na chatové osadě či v rodině. Tedy v zázemí, ze kterého tramp vyráží do lesa. Nicméně fotografií „z lesa“ je v knize nejvíc a to je dobře.
Fotografie nejsou jen z jedné konkrétní trampské oblasti. Popisky u místa vzniku fotografií mluví jednoznačně – Kokořínsko, Svratka, Brdy, Plzeňsko, Sázava, Berounka, Svatojánské proudy, Beskydy, Lužické hory, Zlaté dno, Dechťárna, Velká Amerika, Praha, Brno, Příbram, Havířov, hospoda U Taterů, Porta, Vsetínské vrchy, Karlovy Vary...
Samozřejmě že nejde o kroniku trampingu, ve které je úplně všechno. Účelem knihy je neznalému zvědavému čtenáři přiblížit „fenomén trampingu“, jeho romantiku a originální projevy. No, a znalý zvědavý tramp v ní může nalézt trampská místa (bez bližšího upřesnění kde se nachází) a kamarády a kamarádky, které zná.
V knize jsou i tři dlouhé texty v češtině a angličtině. Století trampingu od Tonyho z Puchejře, následuje Podoba trampingu od Jana Pohunka – Přebrala a vše zakončuje Víkendová utopie – poznámky k fotografiím od Tomáše Pospěcha.
Kniha je velkoformátová, v rozsahu 168 stran a vydalo jí nakladatelství PositiF.

fotokniha TRAMPOVÉ