Vychází kniha STOPOU TOULAVOU 2 / Fredy Schubert a Miki Ryvola

Právě vychází společná kniha Fredyho SchubertaMikiho Ryvoly STOPOU TOULAVOU 2, která volně navazuje na první díl vydaný v roce 2009.
Fredymu se podařilo vtipným popisem velkého množství zážitků a příběhů z vandrů výborně vystihnout trampské touhy, strasti, radosti, lásky, kamarádství, dobrodružství - prostě všechno to, co nás nutí v pátek zabalit pingl a vyrazit vandrem do lesů nebo na osadu - dole pod článkem jsou ukázky, to je lepší než to tady dlouze popisovat.

Kniha je rozdělena šesti kapitol:
Ať si mával jak si mával, nechtěli ho brát
Zase muže žízeň trápí, když je vedou staré mapy
Na nohou má šněrovací kanady
Měli jsme bundy zelený
Mimo to prut a červy, do pinglu dal konzervy a odjel zlato vyhledat
Hoj trampové a piráti

No a celou knihu krásně a s citem „pro věc“ ilustroval Miki Ryvola - celkem jde o 31 ilustrací, se kterými si Miki opravdu vyhrál.
Trefně to zhodnotil v předmluvě této knihy spisovatel a karpatský tulák Miloslav Nevrlý:
S překvapením a potěšením jsem se ve Fredyho textech dočítal o úplně stejných věcech a „problémech“, kterými jsem se kdysi musel obírat i já při svých dávných výpravách. A ty krásné obrázky Mikiho Ryvoly k tomu! Býval jsem ale při četbě Fredyho článků i trochu popuzen: jak to, že nenapadlo mě, ale jeho, psát tak krásně třeba o tom, v čem nosit věci na zádech, do čeho se na vandru obléci a obout, v čem a jak přečkat noc, čím si svítit a v čem si uvařit jídlo a čaj, jak a čím se chránit před deštěm, desítky dalších pro poutníka veledůležitých, nezbytných věcí. Vždyť já jsem kdysi dělal a zkoušel celé dlouhé roky totéž co on…

V případě zájmu o knihu STOPOU TOULAVOU 2

Kniha stojí 190 Kč (plus pouze poštovné doporučeně, nic víc) a v případě zájmu si o ní napiš na mail puchejr@volny.cz nebo využij náš e-obchůdek, který najdeš ZDE!

-------------------

Pokud bys měl zájem i o 1. díl knihy STOPOU TOULAVOU, tak nám napiš (viz mail výše) a až se sejde dostatečný počet zájemců, bude kniha znova vydána - teď je bohužel beznadějně vyprodaná.

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
4152191
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Aki
Když jsem se před lety v době vydání 1.dílu ptala Fredyho,jestli se chystá 2.díl.odpověděl neurčitě.Takže mám rozhodně radost,že jsme se 2.dílu dočkali. Chtěla bych se zeptat,kdy bude křest knihy.
Old Skull
S tematem to souvisi jen okrajove, nicmene pokud by nekoho zajimala ta fotografie co se o ni pise na strane 76 a je na ni videt Pavel Bobek a architekt Kaplicky v US bundach M51, tak prosim zde: http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?c=A130820_115739_domaci_jb&foto=JB4d54d0_UhlikBobekKaplickyTaborsky.jpg
saxik
Mám záujem o túto knihu.: :-) ;-).
Starec
Akým spôsobom sa dá knižka objednať na Slovensko?
Tony, budeš posielať zopár kusov aj Bábovke?
Tony Avalon
Dám ti i dalším kamarádům ze Slovenska vedět - určitě bude u někoho u vás k sehnání, protože poštovné doporučeně na Slovensko je u této knihy skoro stejně velké jako je její cena - 158 Kč a to je děs:(
Exod
Už se těším, Tony... :-)
Tony Avalon
Už ti dnes byla poslána Exode...