Uzávěrky 49. ročníku Trapsavce i jubilejního 30. ročníku Trasy jsou na dohled

Trapsavec

Máme po Novém roce a do 28. února, kdy je uzávěrka letošního ročníku naší soutěže, zbývá pár týdnů. I nadále zůstávají v platnosti propozice, které pro jistotu připojuji na konci článku.

Kdo se chce zúčastnit, měl by si teď někdy otevřít něco dobrého, vyzvat paní múzu, sednout ke stolu a sepsat povídku nebo báseň. Pokud ovšem bude o polibky múz nouze, je tady pořád ještě možnost prohrabat šuplíky a najít díla do nich psaná či uschovaná na později pro strýčka Příhodu.
Vyhlašujeme prémie za došlé příspěvky č. 50, 100, 150, 200, 250 a tak dále. Prémií bude jeden výtisk z edice Trapsavecké miniatury podle vlastního výběru, který si bude moci převzít na ohni, nebo si jej nechat poslat po něm.
Současně jsme připravili drobné odměny pro autory do 23 let, tedy Youngpsavce, případně pro ty, kteří je do naší soutěže přivedou. Kdo o někom mladém talentovaném víte, řekněte mu o naší soutěži a pomozte s účastí. Děkujeme!
Stejně tak bude i letos připravena cena pro nejlepší vodáckou povídku letošního trapsaveckého ročníku, Kenyho VOLEJ Revival, v upomínku na dnes již ukončenou soutěž vodáckých povídek.
Těšíme se na všechny básně a povídky, které do Trapsavce dojdou a doufáme, že se s autory a příznivci soutěže uvidíme na trapsaveckém ohni poslední víkend v květnu.
Hafran a Tom

Trasa

Zatímco Trapsavce čeká kulatý ročník až příští rok, Trasa slaví letos 30 let trvání. Bylo by fajn, kdyby tento významný ročníky byl obeslán a tím oslaven pěkným počtem prací. Tak se se tužte! Víme, že dobrých fotografů i kamarádů s dobrými nápady a šikovnýma rukama je mezi námi hodně.
Trasa je fotografická a grafická soutěž zaměřená na téma trampingu a přírody. Pro kulatý 30. ročník soutěže bylo vyhlášeno 5 kategorií, které jsou podrobněji popsány níže. Do každé z nich můžete zaslat maximálně tři příspěvky. Uzávěrka soutěže je 28. února 2023, slavnostní vyhlášení výsledků, předání cen vítězům a výstavka všech soutěžních prací proběhne tradičně poslední víkend v květnu na ohni Trapsavce.
Na vaše fotografie a další výtvory se těší
Kawi, Mejla a Waki

-----------------

Propozice Trapsavce:
- Soutěž je tematicky zaměřená na práce zasvěcené přírodě, trampování a toulání
po zemi, skalách i vodě.
- Soutěží se v těchto kategoriích:
- OLDPSAVCI - PRÓZA
- OLDPSAVCI - POEZIE
v těchto kategoriích soutěží ti, kteří získali v soutěži tři a více cen, z toho aspoň jednu nad 23 let

- NAD 23 LET - PRÓZA
- NAD 23 LET - POEZIE
v těchto kategoriích soutěží ostatní v době uzávěrky starší 23 let

- DO 23 LET - PRÓZA
- DO 23 LET – POEZIE
v těchto kategoriích soutěží psavci v době uzávěrky mladší 23 let

- Pokud se v kategoriích do 23 let nesejde dostatek příspěvků, budou autoři soutěžit
v kategorii nad 23 let a nejlepší práce získá Malého Trapsavce
- Nejlépe ohodnocená práce bez rozdílu kategorie získává hlavní cenu
- ZLATÉHO TRAPSAVCE
- Každý účastník může do soutěže zaslat maximálně tři povídky a maximálně tři básně.
- Omezení délky prací je 1800 slov (podle údajů textového editoru - Word, OpenOffice atd).
- Své práce posílejte na kontaktní e-mail: soutez.trapsavec@seznam.cz
- Touto cestou vám bude doručeno zpátky zvadlo na slavnostní oheň s vyhlášením výsledků.
- Do e-mailu prosím uvádějte své občanské jméno a kategorii, rok narození, adresu.
- Uvítáme, když nám současně pošlete svoji aktuální fotografii.
- Pokud je to nezbytné, můžete posílat práce běžnou poštou na kontaktní adresu (v jedné kopii).
Na přiložený lístek prosím uveďte své občanské jméno a kategorii, případně i adresu a věk.
Jestli chcete poslat zvadlo na slavnostní oheň s vyhlášením výsledků, přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
- Zasláním své práce do soutěže dávají autoři pořadatelům právo ke zveřejňování těchto příspěvků na internetu i v tisku, a také je používat k propagaci soutěže.
- Organizátoři soutěže budou i nadále oslovovat autory a autorky účastnící se soutěže a vydávat jim sbírky.
- U příležitosti vyhlášení výsledků bude vydán sborník vítězných prací, který bude všem účastníkům k dispozici zdarma.

Uzávěrka soutěže Trapsavec je o půlnoci 28. února 2023.
Kontakt: Jan Hafran Frána, Lísková 20, 312 00, Plzeň

-------------------------------

Propozice Trasy:
Příspěvky do soutěže je třeba poslat dvakrát – jak elektronicky (delší strana fotografie by měla mít minimálně 1600 px) na e-mail trasainfo@gmail.com, tak poštou (nejkratší strana by měla mít alespoň 15 cm a nejdelší maximálně 30 cm, aby fotografie mohla být umístěna na papír formátu A4) na adresu Milan Rak, Plzeňská 283, 333 01, Stod. Papírové fotky budou použity pro výstavku na ohni a poté předány Národnímu muzeu – autorům se nevracejí. Do kategorií Trampské grafiky a tvořivosti stačí pouze fotografie vašich dílek, není třeba posílat přímo placky, totemy a jiné předměty jako takové (ale možné to samozřejmě je).
Každému příspěvku dejte, pokud možno, nějaký název, který ho odliší od ostatních a mnohdy i dokreslí jeho atmosféru. Dobře zvolené pojmenování může fotografii vrhnout do úplně jiného světla. Název napište nejlépe do názvu souboru a v případě papírové fotky na její zadní stranu.

Kategorie I.: Vzduch
V této kategorii najdou svoje místo veškeré povětrné fotky z vandrů, toulek a potlachů inspirované čtvrtým z živlů; otevřená je pro všechny autory bez rozdílu.

Kategorie II.: Volné téma
Do této kategorie patří fotografie s tématem trampingu a přírody; určena je pro autory, kteří nespadají do třetí kategorie.

Kategorie III.: Volné téma pro pokročilé
Tématicky je stejná jako předchozí kategorie, své místo v ní však najdou autoři, kteří se ve fotografických kategoriích Trasy umístili třikrát a více. Jsou to Mirek Matula – Azo, Adalbert Mezei – D’Ady, Miroslav Daniš – Bludný Hobo, Peter Pintér – FOtep, Bohdan Mezei – Haluz, Hana Prančlová, Jana Skrbková – Jandula, Štěpán Hašek – Jmelí, Peter Jokl – Joko, Iva Pohunková – Kawi, Martin Tumpach – Kregan, Pavla Slepičková – Pavlís, Stanislav Khol –Pavouckej, Míša Inovecká – Prcek, Jan Pohunek – Přebral, Marta Furdíková – Šmidla, Ondřej Jaroš – Višňák a Filip Dušejovský – Will.

Kategorie IV.: Trampská grafika
Do této kategorie můžete poslat své novoročenky, zvadla, kresby, malby, placky a camrátka (kreslené, malované či vypalované, bez trojrozměrných prvků), linoryty a jiné grafické práce s trampskou a přírodní tématikou.

Kategorie V.: Trampská tvořivost
Poslední z kategorií je tu pro „trojrozměrné“ předměty jako výrobky z keramiky, kovu či dřevořezby a reliéfy, taktéž placky a camrátka, jejichž zdobení vystupuje z plochy, a všechno ostatní, co pro potěchu oka umí vytvořit trampské ruce. Prosíme, aby se zaslané příspěvky opět držely trampského zaměření soutěže.

---------------------------

Ilustrační fotky: Tony

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
161512209
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.