TRAMPSKÁ ŘEZBÁŘSKÁ VÝSTAVA

Přesně po pětadvaceti letech se Trampská řezbářská výstava vrátila na jih Čech, konkrétně na Yukon u Kosova, poblíž Českých Budějovic. Tentokrát však byla celá akce včetně výstavní expozice umístěna do atraktivní lokality bývalého lomu v této chatové osadě. Dlužno dodat, že to byla báječná volba. Všichni přítomní spontánně oceňovali romantické prostředí, ale také obrovské penzum práce investované do přípravy akce, kterou zajišťoval především místní obětavý Mirek Seidenglanz s přispěním kamarádů. Předvíkendový déšť sice kapku zkomplikoval organizátorům život, ale pohotově a účinně dokázali zareagovat položením dostupných materiálů na rozbahněný povrch některých míst.
Do letošní, v pořadí již 46. výstavy, umístěné ve velikém podlouhlém stanu s okýnky, se svými pracemi zapojily víc než čtyři desítky řezbářů z celé republiky, z nichž většina se také osobně výstavy účastnila. A koukat bylo skutečně na co. Všichni bezezbytku obdivovali propracované nástěnné reliéfy, figurální dřevořezby, jemnou detailní práci přívěsků a ozdob či hladké tvary dílek modernějšího pojetí – nevšední a nečekané nápady i řezbářskou dovednost. Mezi vystavujícími sice převládala dobře známá a lety prověřená jména řezbářských umělců, ale objevila se (a to i na výčtu vítězných prací) i jména zcela nová a co víc – z mladších generací. To je nesporně stejně potěšitelný fakt, jako tradiční věrnost dlouholetých řezbářů s trampskou příslušností.
Jako obvykle nechyběly odborné semináře, sportovní disciplíny, společné fotografování vystavujících a samozřejmě večerní oheň se spoustou krásných písniček pod hvězdnatým nebem v podání několika formací a sólistů. Pohlazením po duši pak byla i příjemná setkání starých kamarádů či navazování nových přátelství, která rozhodně neskončí nedělním podáním ruky na rozloučenou. A již dnes se mohou těšit na další setkání, tentokrát na Ostravsku.

Kdo si z Yukonu odvezl řezbářské vavříny:

Zlatý bobr

1. Bohumil Bojo Pospíšil (indiánští zvědi)
2. Hössl Walter (závist staré panny)
3. Šafrata Rudolf (oltář)

Zlatý červotoč – Kobera František (betlem)
Malý červotoč – Korenko Ještěrka Luboslav (optický klam)
Chlubílek – Vích Robin Miloslav (zvěrokruh)
Objev roku – Antonie a Vladimír Svobodovi (slunečnice, betlem)

Skupinové foto vystavujících řezbářů

Další fotografie vystavených dřevořezeb najde ZDE!

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
766114
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Zdeněk
Jedním slovem: krása