RENESANČNÍ MUŽI - výstava o Australském Samovi a Zdeňku Hejkrlíkovi

.

OHEŇ AUSTRALSKÝHO SAMA

O posledním srpnovém víkendu 29. - 30. srpna 2020 zahořel na Fort Oreganu, základně ČTU oheň Australskýho Sama, kterým přibližně 50 lidí uctilo Samovu památku. Na ohni zaznělo mnoho historek o Samovi, mnoho písní, které rád zpíval a též zhudebněná báseň, kterou Sam složil, a kterou s dovolením Samova syna a Mildy za Falešnou kartu, autora hudby, zhudebnila Sax.

Budu koněm
Václav Stach - Sam

Až jednou umřu,
i když žil jsem občas jako vůl,
budu koněm, tedy snad.

Nebeskou budu trávu žrát
a pít hvězdnej prach.

Pak na mě Zdeněk zlehka nasedne,
nohy jako dáma v jeden bok.
On bude na kytaru hrát,
já v rytmu držet krok,

občas jen zlehka cinknu kopytem
o hvězdu, která poblíž bude stát.
On bude krásně na kytaru hrát
a já tiše ržát.

Až jednou umřu,
i když žil jsem občas jako vůl,
budu koněm, tedy snad.

-----------------------------

RENESANČNÍ MUŽI

Dne 3. září v odpoledních hodinách proběhla v Domě NATURA v Příbrami vernisáž výstavy Renesanční muži, kterou jsme vzpomínali na životy dvou skvělých kamarádů, Australského Sama + 29. 3. 2020 a Zdeňka Hejkrlíka + 27. 8. 2010. Termín byl zvolen v předvečer zahájení folkového festiválku Příbramský Huntík, který Zdeněk založil. Vernisáže se zúčastnilo přibližně 150 lidí trampského, ale i civilního světa. Vystavené jsou fotografie z nejrůznějších cest a akcí, tvorba rukodělná i literární, předměty ze skautského život Zdeňka, část Samovy mineralogické sbírky, mapy, do kterých mohou zájemci připíchnout praporek nadepsaný textem, kde s kluky byli. Promítají se videa o obou protagonistech. Na památku si mohou návštěvníci odnést vytištěnou pozvánku a camrátko a každý zájemce se může zapsat do Samovy a Zdeňkovy návštěvní knihy.

Výstava potrvá do konce listopadu 2020.

Sax

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
4322011
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.