Pozvání na HUDBU Z TRAMPIRIA

Letošní Hudba z trampiria (již třicetiletá) se odehraje v pátek 21. října 2016 v sále Sýpka v Brně - Medlánkách, ulice Kytnerova.
Učinkují: Pekaringo, T.O. Rowers, T.E. Band, Pedro-Vítek Family Band a uskuteční se zde i křest Pedrova autorského CD Kronika.

Více najdeš ve zvadle:

------------------------------

Navíc došlo k předání organizátorského „žezla“, ale nechme slovo přímo Jordánovi:

Když jsem byl před časem požádán o souhlas s používáním názvu Hudba z trempiria, samozřejmě jsem souhlasil. Komu by se nelíbilo, že jeho dítě znovu ožije. Pak jsem si s hrůzou uvědomil, že tomu dítěti je letos 30 let. Žilo sice aktivně pouze několik let, a to ještě na přeskáčku. Narodilo se v našich hlavách v roce 1985 (tedy v mé a v Pupově) a o rok později, 18. 4. 1986 přišlo na svět za pomoci kmotrů Příbojáků v sále ZK Pozemních staveb Brno. Jeho jméno bylo parafrází na tehdejší pořad ČT, kde se prezentovala vážná hudba na chodbě studia v Kavčích horách, a který se zoval „Hudba z respiria“. Prvními účinkujícími byly kapely Rowers, Příboj a Orion z Brna a za Žalmana, který se omluvil, pražské duo Matt a Zuzana. Hned od počátku naplnilo novorozeně ambice rodičů na 100%. Brnem opět zněla z většího pódia trampská muzika do přeplněného sálu. Na Botanické s Příbojáky jsme dítě dovedli do pátého roku života a po kratší pauze si ještě prožilo tři roky společně s Karabinou v Rubínu. Tak to naše robátko za krátký život přivedlo do Brna a posléze na Rancho di Rowero postupně Wabiho Ryvolu, pardubickou Stopu, Červánky, Vodáky z Pardubic, Pohodu z Chrudimi, Karabinu, T.E. Band, Lamberky a spoustu dalších. O mnoho let později byl učiněn neúspěšný pokus o jeho resuscitaci na Sýpce. Takže ten příběh připomíná tak trochu bájného Fénixe. Ještě jednu specifikaci mělo „Trempirium“, a to, že se hrálo vždy bez honoráře, jen za cesťák a odměnou pro muzikanty byl dvoudenní pobyt na Rancho di Rowero, naplněný hodováním a muzikou.

A tak doufám, že další pokus o oživení „Trempiria“ se povede aspoň tak dobře, jako jeho původní porod a že se dožije ještě mnoha let ve zdraví a veselosti. To mu za rodiče přeje

JORDÁN

-----------------------------------

A když už jsme tak u té historie, tak pro vzpomínku je tady archivní zvadlo na první Hudbu z trempiria v roce 1986 a několik fotografíí z tohoto večera:

Matt a Zuzka

Orion

Příboj

Rowers

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
597139
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Jana
Paráda,přeji rodičům, aby ,,Trempirium" vydrželo co nejdéle. Jana.:-)