Pozvání na Festival trampských písní v Horním Jelení

Ahoj kamarádky a kamarádi,
jako každoročně poslední víkend v květnu zapálíme v pátek 25. května 2018 slavnostní oheň a zahájíme tak 43. ročník Festivalu trampských písní v Horním Jelení. U tohoto ohně nám zahrají někteří hosté festivalu a představí se přihlášené kapely. V rámci soutěžního sobotního programu budou soutěžit ve dvou předkolech podle vylosovaného pořadí tyto kapely:

B.P.T. Zlín – Čtyřnásobní vítězové, tato kapela je sedmihlasou skupinou s akustickým doprovodem, formující se od počátku osmdesátých let.

Camna Litoměřice - už také z Jelení známe, loni si přivezli dudy a odvezli si zvláštní cenu poroty za hru na foukací harmoniku, čím překvapí letos.

Co dům dal Choceň - tito mladí místní muzikanti jsou pro tradiční festivalové diváky také známí a velmi oblíbení.

Country Colaps - pořadatel Svojšického podzimu, v Horním Jelení stálice, Tomáš Vyhnálek si loni odnesl cenu za nejlepšího muzikanta 42. ročníku FTP.

FraPeRa u nás hrála již v roce 2012 pod názvem LaPeFa, kapela sestavená po návratu Radka Reda Tížka z Kanady, další členové František Linhárek a Petr Jedlička.

Slovensko bude letos zastupovat kapela Graiciar z Bratislavy, jeden z letošních nováčků festivalu.

Chrpa Chrudim – „stálice“ na stupních vítězů v Jelení, hraje od r. 1974, tedy je jen o dva roky mladší, než festival, loni druhá za T.H.S. Brzdaři.

Zlínský kraj bude na festivalu reprezentovat hudební skupina Sysli z Valašského Meziříčí.

T.H.S. Brzdaři - loňský vítěz, druzí na letošním oblastním kole Porty. Kapela, která vznikla z trampské osady v roce 1984. Poprvé vyhrála Jelení v roce 1993, takže také tradiční účastník.

T-Qartet z Pardubicka se loni se svou bezchybnou interpretací trampských písní řadil k těm nejlepším.

Z Jablonce nad Nisou a z okolí k nám přijede další nováček, kapela Veranda.

Večerní program zahájí Tony Linhart vyprávěním o historii trampské písně a svými písněmi. Po něm bude následovat trampská kapela Falešná karta z Nového Města na Moravě. A potom už zazní kapely, které porota vybrala do finále. Předsedou poroty tohoto ročníku bude Bohumil Röhrich - Béďa Šedivka.
Během sobotního večera se také vyhlašují ocenění pro nejlepší hudebníky a také pro nejvzdálenějšího, nejstaršího a nejmladšího účastníka. Další ceny si můžete odnést z bohaté tomboly.Po celou dobu konání festivalu je připraven i doprovodný program – výstava Mobilního trampského muzea a představení Trampských archivů.
Kromě „oficiálního“ programu jde na festivalu o setkávání kamarádů, přátel a příznivců trampské písničky a všeho, co k tomu patří. Na festivalu se hraje a zpívá nejen na podiu, ale všude, kde to jde – na louce, v lese, v hospůdkách...
Náš festival je tradiční a je rodinný – jezdí na něj celé rodiny a generace. Já sama jsem se do festivalu před 40 lety „narodila“, jezdím na něj nejenom, abych si poslechla muzikanty, kteří hrají bez hranic mezi prostorem i časem, ale abych se také potkala se známými tvářemi , které jsou po těch letech pro mě něco jako rodinní přátelé a abych poznala nové kamarády.

Bóža

A několik fotek z minulého ročníku...

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
5191221
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.