PEKELNÍK

Ahoj kamarádi a kamarádky,
nejdříve se podívejte na Trampnet.sk a chvíli si webové stránky prohlížejte. V duchu poděkujte kamarádovi Pekelníkovi za jeho úsilí, nápady, vytrvalost a lásku k trampingu se kterou toto dílo tvořil. Už nikdy nebude doplňovat archivy osad a vlajek, už nikdy vás nebude informovat slovem, obrazem i trampskými melodiemi o dění a novinkách v trampském světě. V úterý 28. května 2019 zemřel náš kamarád Jozef Karol Zelner zvaný Pekelník z osady Hay River. Před více než dvaceti roky začal vydávat a vytvářet Trampnet.sk, l přesně 22. dubna 1999. Tisíce a tisíce hodin strávených nad počítačem, stovky probádaných archiválií, každoroční stovky mailů kamarádům to je podklad pro udržování a doplňování webových stránek. Prozíravost je zdrojem života těm, kdo jí mají /Přísloví 16-22/ a tu Pekelník měl. Uvědomil si, že je nutné zmapovat a pro budoucnost uchovat vše, co se týká toho jak jsme žili a hlavně trampovali.

Děkuji ti Pekelníku a odpočívej v pokoji.
Paddy

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
91011158
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Miro Karela
Možná všichni trampové a ti, kteří se zajímají o historii československého trampingu plně neznají rozsah práce kamaráda Pekelníka. Ten se hlavně s přicházejícim stoletém výročí našeho trampingu věnoval obsáhlému sestavení materiálu obsahujících 6 po okraj naplněných DVD s neocenitelnými podklady trampské historie. Pekelník měl již tenkrát vážné zdravotní potíže a tak jako by cítil, že se konec blíží pracoval úsilovně na dokončení souhrnu materiálu, který shromažďoval po mnoho let. Když svou práci dokončil tak pokud vím tak ji předal národnímu archivu a také poslal mimo mně samotnému některým dalším kamarádům. Doufám, že tento materiál bude nyní dostupný všem seriozním zájemcům. Na těch prvních dvou DVD je Kronika trampských osád 2018, na těch dalších dvou DVD je Filmový trampský archív 1965-2018 a na těch dvou z této řady dokumentace je Zlatý fond trampské literatury, aktuální verze sestavená roku 2017. Mimo dalších materiálů publikovaných na Trampnet.sk je také vypracované DVD kam Pekelnik dal jeho vlastní úvahu Dějiny trampingu a Bob Hurikán roku 2019. Já doufám, že mimo jiných vědecky pracující etnologové a další objeví Pekelníkův odkaz v této formě a náležitě ho ocení. Já osobně prožívám velký smutek nad ztrátou kamaráda Pekelníka a budu ho mít ve světlých vzpomínkách do konce mého života.
KAMI
Miro Karela
Ahoj Paddy
a děkuji Ti za vzpomínku na kamaráda Pekelníka.
I já jsem s ním byl po mnoho roků spjat příbuzenstvím duší a nesmírně jsem obdivoval jeho práci pro československý tramping. Čest jeho památce.
KAMI