OSADNÍ TOULKY - kniha věnovaná historii trampského nohejbalu

Jak již napovídá název: OSADNÍ TOULKY s podtitulem Nohejbal na trampských osadách v okolí Prahy - Vltava a Berounka, jedná o knihu věnující se historii a současnosti sportu, který vznikl v dobách 1. republiky na tehdejších trampských osadách.
Autorem knihy je Martin Maršálek, který jen pro zapracování tohoto prvního* dílu Osadních toulek uskutečnil rozhovory se 471 pamětníky a navštívil 272 pražských a středočeských osad.
Výsledkem jsou medailonky celkem 131 více či méně známých osad, založených ještě před válkou, ke kterým je přidáno velké množství archivních i současných barevných fotografií (odhaduji, že jich je kolem 600). To vše i s přesnou lokací.
Součástí knihy jsou i kapitoly věnované historii trampingu (převážně prvorepublikového) a nohejbalu, rovněž tak vzpomínky Jana Hlaváče z brdské osady Delaware (kterému bylo letos 102 let) a jen o něco mladší nohejbalové legendy Vladimíra Vilimovského.
Kniha jistě potěší každého, kdo se zajímá o trampskou historii, protože doposud ještě nevyšla tak dopodrobna popsaná sportovní tvář českého osadního a později spíše už chatového trampingu.
Knihu o rozsahu 272 stran vydalo nakladatelství Mladá fronta.

V případě zájmu o knihu OSADNÍ TOULKY stačí napsat na redakční mail: trampsky-magazin@centrum.cz nebo využít náš e - obchůdek, který najdeš ZDE!
Cena knihy je 260 Kč + poštovné.

* Připravovaný druhý díl knižní řady Osadní toulky nese podtitul Nohejbal na trampských osadách v okolí Prahy – Sázava. Termín vydání zatím není s vydavateli dohodnut, předpokládá se rok 2016. Publikace by měla mít stejný rozsah a provedení, jako první díl. Měla by obsahovat osady z povodí Sázavy (úsek Soběšín – Davle) a na jejích větších přítocích (Konopišťský potok, Benešovský potok, Mnichovka, Blanice).

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
412141713
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
tramp2
Vzhledem k současným výrobním nákladům vydělá autor na knize cca 50-70 korun.
Cena je tedy přizpůsobena tématu.
Za 500,- by si to koupilo jen pár lidí
tramp
kniha s takovým podrobným obsahem je opravdu za velmi přijatelnou cenu, ostatní kteří prodávají trampské knihy za 500 a více by si měli z tohoto autora vzít příklad.