Nové TRAMPSKÉ KNÍŽKY a sbírky povídek

Pro dlouho očekávané vandrovní válení na sluníčku je tady obvyklá snůška nových a nebo do Obchůdku nově přidaných trampských knížek a to od Marko Čermáka, Jaroslavy Šálkové - Kavčete, Mirka Valiny, Petera Benči - Pedra a Jaromíra Friče - Billíčka.

PLAMÍNEK & BOJ O ZLATO
V edici Klasické komiksy Marko Čermáka vyšel již pátý svazek (v Obchůdku jsou i všechny předchozí díky), který je rozdělen na dvě části.
Tou první je PLAMÍNEK, jehož scénář napsala Jaroslava Šálková - Kavče. Hlavní hrdinkou je kamarádka Plamínek, celá řada trampů, ale v příběhu se najde i nějaký ten zloun a záporňák, aby to nebyla až taková nuda v kruhu kamarádů :).
Příběh v druhé části komiksu se jmenuje BOJ O ZLATO, autorem scénáře je Jiří Hrdlička a děj se odehrává na Aljašce v době Zlaté horečky a, jak už to tak v těchto příbězích bývá, jde o život…
Vydal Václav Vávra.

MRTVÝ VE SKLEPENÍ
Trampská detektivka je vzácným kořením a je proto dobře, že Kavčetina edice Zločiny v chatové osadě se rozrostla o další, v pořadí již druhý svazek, kterým je Mrtvý ve sklepení.
Na začátku příběhu se zdá, že hezké letní počasí v rekreační oblasti Poříčí jen tak nepomine. Bohužel mrtvý ze sklepení má kolem hrdla utažený pásek z pánského koupacího pláště, a ačkoli to může znít nepravděpodobně, stopy vedou do Staré osady...
Vydalo Kavčetino nakladatelství Rocodapsa.

CLAIM NA DUHOVÉ ŘECE
Pět povídek Mirka Valiny (Claim, Fišárková a sedm trpaslíků, Degen a kocour, Pentličky, Čas podzimu, čas cibule) - povídek akčních, veselých i napínavých - je samozřejmě z vandrů a z vodáckého prostředí.
A teď to překvapení.
Nejde o klasickou na papíře vytištěnou sbírku, ale o CD, na kterém jsou povídky skvěle namluveny hercem Jindřichem Koutem a jedná se opravdu o zážitek. Navíc nejde o nějaké vypálené CD popsané fixou - součástí je booklet s titulní stránkou od Toma Zvědělíka a informacemi pro zvídavé…
Vydal Mirek Valina vlastním nákladem.

PRÍHODY Z POHODY A ODINAKIAL
Svazek Trapsaveckých miniatur č. 13 a jediný dnešní slovenský zástupce, kterým je Peter Benča - Pedro z T.O. Pohoda (jak již název sbírky napovídá) a kapelník bratislavské skupiny Pekaringo. Ve sbírce najdeš celkem osm povídek a příběhů - Pieseň, Nový kemp, Nezáujem, Naháňačka, Tiene, Záverečná, Výročný oheň, Spoza zakázaného Dunaja - ilustrovaných Pedrovou dcerou Lucií, předmluvu od Fredyho Schuberta, to vše ve vandrovní protidešťové úpravě - obálka je totiž laminovaná, aby vydržela nepřízeň nic neodpouštějící divočiny našich vandrů..
Vydal Hafran u příležitosti 39. ročníku Trapsavce.

ŠERÝ SVĚT
Tato výborná knížka komiksů z prostředí T.O. Šeré zjevy od Jaromíra Friče - Billíčka není novinkou (vyšla v roce 2011), nicméně do naší nabídky byla zařazena až teď. Kniha má velký formát A4 a na svých 84 barevných stranách obsahuje jak všech 54 příběhů otištěných v Puchejři, tak i několik starých černobílých příběhů, kompletní kultovní osmnáctistránkový seriál ŠERÝ SVĚT a jako zajímavost předmluvu od skutečného kandidáta do Senátu Spojených států, který si příběhy Šerých zjevů velmi oblíbil.
Vydala T.O. Šeré zjevy.

Tak to je prozatím vše, další nové trampské publikace očekáváme koncem května po ohni Trapsavce a jak jen to bude možné, hned je sem zařadíme.
Pokud tě nějaká z uvedených knihy zaujala, můžeš si ji objednat ZDE!

Koupí některé z těchto knížek si nekupuješ "jen něco pro radost", ale podpoříš i jejich vydavatele, protože vydávat dnes knihy - a hlavně takovéto - si opravdu žádá nadšení a obětavost.

redakce

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
81201112
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.