Nové číslo trampského časopisu PUCHEJŘ

Právě vyšlo (a bylo rozesláno) v pořadí již stodvacáté číslo trampského časopisu PUCHEJŘ a na jeho 28 stranách najdeš následovné:

WABI RYVOLA - Ten, který přichází z daleka a přináší s sebou průser
Tři strany vzpomínek na bráchu, tátu, manžela a kamaráda, od Mikiho Ryvoly, Karolíny Ryvolové, Saši Ryvolové, Peteho z T.O. Zlatý klíč a Fredyho z T.O. Paběrky, které byly napsány u příležitosti 20. výročí Wabiho odchodu…

Třicátá trampská vánoční Doubravka
Kapsův článek o tradiční oslavě vánoc na Doubravce, jenž byla spíše oslavou Vítání jara - divná to byla zima…

Velký vandr na (slovenský) jih
Čtyři strany vandrovně akčního Višňákova vyprávění o týdenním trampování na Cerové vrchovině a přes Slovenský kras.

Hoj trampové a piráti 2
Dokončení Fredyho článku o nejstarších trampech a o tehdejší inspiraci slovem Tramp…

Kachnička
Tonyho poněkud divoká historka o kachničce, myslivcích, trampech, přerušené poslední leči, fešné policistce a dobré polívce. Ilustrováno Kokešem.

O člověku, který měl opravdu rád pivo
Kobrova veselá povídka z dávných trampských dob v letech padesátých, kdy mnohé bylo jinak, než je dnes. Ilustrováno Tomem Zvědělíkem.

XXVII. ročník Aljašské pošty
Každoročně koncem ledna se noční krajinou zamrzlé České Sibiře ženou smečky uštvaných trampů a trampek, aby doručili poštu do místa určení… O té letošní do Puchejře napsala Lucka Sladká Dortová.

Vobchod
Předmluva je věnována vzpomínce na kamaráda Houlu a přináší jednu z jeho nejhezčích trampských povídek, která se jmenuje Vobchod.

Trail to Island
Dokončení komiksu na motivy známé písničky Mikiho Ryvoly.

Dále v Puchejři najdeš tři strany Zpráv a zvěstí, ukázky z letošních novoročenek, kreslený humor, dvě strany vybraných fotek z trampských internetových alb i s odkazy…

Pro zájemce o PUCHEJŘE:

V případě zájmu o tohle číslo, nebo předplatné na celý rok 2015 (180 Kč i s poštovným) stačí poslat tvojí adresu na mail: puchejr@volny.cz s dodatkem, že máš zájem o Puchejře a obratem ti bude Puchejř poslán a uvnitř bude přiloženo vše potřebné ohledně předplatného.
Další podrobnosti o Puchejři najdeš ZDE!

Ukázky z aktuálního čísla (pro zvětšení klikni na fotku)

Povídka O člověku, který měl opravdu rád pivo, byla vybrána mezi ukázky z Puchejře na památku jejího autora Kobry, který nás tuto neděli - 22. února - po delší nemoci opustil. Ani jsme mu nestačili do nemocnice poslat Puchejře s jeho povídkou. Byl to dobrý člověk a kamarád...

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
18181086
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.