Nová trampská detektivka: PŘÍPAD NA ZLATÉ HOREČCE

Již čtvrtá Hafranova trampská detektivka. Těm, kdo se někdy zúčastnili některé Zlaté horečky pořádané bandou kolem Seyčka na Hořině, budou některé postavy, místa i další reálie knížky hodně povědomé.
Na vzniku se opět podílela celá řada kamarádů, ilustrovala Pavlís, korektury dělala Hanka Hosnedlová, obálku navrhl Hadži a sazbu provedl Pígo, v jehož nakladatelství Klika knížka vychází.

Celý kraj kdysi vzrušila série loupeží v klenotnictvích, zejména ta poslední, ze které si lupiči odnesli obzvlášť bohatou kořist. Pak ale byli odhaleni a zatčeni. Jen jejich lup se nikdy nenašel.
Šéf lupičské bandy byl ve vězení zabit. A přitom to byl on, kdo lup ukryl a jediný, kdo věděl kde. Jeho kumpáni se po odpykání trestu postupně vracejí, a když je indicie zavedou na jedno tábořiště, ke svému nemilému překvapení zjistí, že už tam zlato hledá někdo jiný. Na čtyři stovky trampů se tam sjely, aby se na pár dní vrátily do časů dávno minulých a tábořiště proměnily v zlatokopecké městečko Dawson City.
Střet těchto dvou světů vede k vzniku mnoha kuriózních i humorných situací. Kdo ale nakonec najde mapu k lupu a tím i skutečné zlato?
Část lupu byla nalezena, Zlatá horečka skončila. Kde je ale zbytek? Peníze, drahé kameny, zbraně? Naši hrdinové se vracejí do kraje kolem Vlasákova, aby to objasnili. Zjišťují, že se o ukryté bohatství zajímá i někdo další. Na kraj padá stín, objevují se oběti. Komu se dá věřit a komu ne? Najde se lup a budou viníci potrestáni. A co skrývá tajemná mohyla, kde se podle pověsti má nalézat hrob samotného Attily?

Trampská detektivka PŘÍPAD NA ZLATÉ HOREČCE stojí 230 Kč + poštovné doporučeně 57 Kč a 5 Kč za bublinkovou obálku. V případě zájmu si jí můžeš objednat v našem knižním e-obchůdku, tedy ZDE.
Nebo si o ní napiš na mail: puchejr@volny.cz

Spokojený autor ...

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
181922168
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Pelda
GRATULUJU, seš dobrej. A těším se na počtení.