JUBILEJNÍ PADESÁTÝ TRAPSAVEC

O tomto víkendu vzplanul poblíž Kadova na Blatensku oheň padesátého Trapsavce. A protože další takové jubileum bude až za další půlstoletí, veselení a organizování probíhalo již od pátečního dopoledne a trapsavci ze všech možných koutů republiky a Slovenska proto přijížděli ve čtvrtek, přípravný tým dokonce ve středu.

Program byl velmi bohatý a organizátorům Trapsavce - Hafranovi, Tomovi, Pavlís a dalším kamarádům a kamarádkám se povedl - obětování plagiátora, divadlo, soutěže, křty nových knížek, koncert Falešné karty, krásné sejšny až do ranních hodin, výstava Trasy, trapsavecká tombola, neuveřitelné množství krásných cen a ocenění a samozřejmě závěrečné přečtení vítězných povídek a básní u trapsaveckého ohně.
Souběžně s Trapsavcem byly vyhlášeny výsledky 31. ročníku soutěže TRASA.

Jako již každoročně byl vydán sborník vítězných povídek a básní, který byl na ohni rozdáván. Jeho elektronická verze je ke stažení ZDE.

Zároveň je od soboty 1. června v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy otevřena výstava věnovaná padesáti letům Trapsavce, nazvaná LITERATURA S VŮNÍ LESA.

-------------------------------------------

Článek o letošním Trapsavci bude v červnovém Puchejři.
Nyní ještě samotné výsledky a gratulace všem vítězům.

Výsledky 50. ročníku

Zlatý Trapsavec
U křížku v lukách – Lenka Bittová (České Budějovice)

Poezie do 23 let
1. místo – Návraty z nedokonalých rájů – Anastázie Nováková – Štázy (Sázava)
2. místo – Kusy životů, které se mlčí – Anastázie Nováková – Štázy (Sázava)

Próza do 23 let
1. místo + Malý Trapsavec – Proximita smrti – Anastázie Nováková – Štázy (Sázava)
2. místo – Myší války – Anastázie Nováková – Štázy (Sázava)
3. místo – Dodávka – Linda Kastlová (Holýšov)

Poezie nad 23 let
1. místo – Len tak – Eva Kováčová – Seppä (Kalná nad Hronom)
2. místo – Tulácká píseň – Vítězslav Kaprál (Lysá nad Labem)
3. místo – Tisíc a jedenkrát – Eva Kováčová – Seppä (Kalná nad Hronom)
3. místo – Edgar mění lifestyle – Eva Suková – Blondýna (Rakovník)

Próza nad 23 let
1. místo – Plch Eda – Josef Václavík – Filo (Šumperk)
2. místo – Pochmýhl – Josef Václavík – Filo (Šumperk)
3. místo – Panděřina skříňka – Boris Černý – Boris (Praha)
3. místo – Potlach – Jan Zbořil – Zbora (Všestary)

Poezie Oldpsavci
1. místo – Za hranou stolu – Jaroslav Šlejmar – Kutloch (Rokycany)
1. místo – Povidlové povídání – Jitka Fialová (Velké Meziříčí)
2. místo – Dvanásť hladných psov – Peter Jokl – Joko (Partizánske)
3. místo – Dub – Jitka Fialová (Velké Meziříčí)
3. místo – Předjaří – Lenka Bittová (České Budějovice)

Próza Oldpsavci
1. místo – Keď ti Wabi visí tristo korún – Peter Jokl – Joko (Partizánske)
2. místo – Bubliny – Radek Kottner – Kačer (Sudoměřice)
2. místo – Divadýlko – Jiří Hons – Murdoch (Brandýs nad Labem)
3. místo – Klekání – Jan Valeš – Jeňýk (Holýšov)
3. místo – Pingl – Václav Stričko – Vašýk (Praha)

Nový Oldpsavec: Boris Černý – Boris (Praha)
Kenyho VOLEJ Revival (o nejlepší vodáckou povídku ročníku)
Proximita smrti – Anastázie Nováková – Štázy (Sázava)

--------------------------------------

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
314211918
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.