Fotografická kniha TRAMPOVÉ

Fotografie nacházející se v této knize nejsou jen z jedné konkrétní trampské oblasti. Popisky u místa vzniku fotografií mluví jednoznačně – Kokořínsko, Svratka, Brdy, Plzeňsko, Sázava, Berounka, Svatojánské proudy, Ztracenka, Beskydy, Lužické hory, Zlaté dno, Dechťárna, Velká Amerika, Praha, Brno, Příbram, Havířov, hospoda U Taterů, Porta, Vsetínské vrchy, Karlovy Vary...
Taktéž nejde o kroniku trampingu, ve které je úplně všechno. Účelem knihy je neznalému zvědavému čtenáři přiblížit „fenomén trampingu“, jeho romantiku a originální projevy. No, a znalý zvědavý tramp v ní může nalézt trampská místa (bez bližšího upřesnění kde se nachází) a kamarády a kamarádky, které zná.
Autor knihy Libor Fojtík je fotoreportérem Hospodářských novin a zároveň pochází z trampské rodiny, se kterou v dětství a v mládí jezdil na vandry. Takže v trampském prostředí vyrůstal a po letech se do něj, prostřednictvím svých fotografií, opět vrací.
Fotografie do knihy vznikaly dlouhých 5 let a Libor to vzal ze široka. Jsou totiž nejen z vandrů, potlachů, slezin a festivalů, ale zachycují trampy doma, v práci, na chatové osadě či v rodině. Tedy v zázemí, ze kterého tramp vyráží do lesa. Nicméně fotografií „z lesa“ je v knize nejvíc a to je dobře.

V knize jsou i tři dlouhé texty v češtině a angličtině. Století trampingu od Michaela Antonyho - Tonyho, následuje Podoba trampingu od Jana Pohunka – Přebrala a vše zakončuje Víkendová utopie – poznámky k fotografiím od vydavatele knihy Tomáše Pospěcha.

Kniha je v rozsahu 168 stran, tištěná na křídovém papíru, v pevné vazbě.

.............................

V případě zájmu o fotoknihu TRAMPOVÉ

Kniha stojí 590 Kč (plus poštovné doporučeně 61 Kč a 9 Kč za bublinkovou obálku a kartonové desky), žádné další poplatky za práci s posíláním nebo podobné výmysly.
Objednat si ji můžeš přes náš e-obchůdek a to ZDE
Nebo si napiš přímo na náš mail: trampsky-magazin@centrum.cz

.............................

Fotografie z knihy TRAMPOVÉ.
Foto: Libor Fojtík

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
102114617
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.