Ahoj všem příznivcům trampských písní!

Zdravíme Vás za pořadatele Festivalu trampských písní v Horním Jelení. V loňském roce se festival neuskutečnil, ale letos jsme si řekli, že nelze čekat donekonečna a musíme se přizpůsobit situaci.
45. ročník Festivalu trampských písní proto letos proběhne on-line. Soutěžit tak budou moci i zájemci ze zahraničí nebo ti, kteří by s ohledem na svůj věk či zdravotní stav si letos netroufali na festival dorazit.
Snažíme se zachovat tradice, které se k festivalu vždy vázaly – tedy zaměření na trampskou píseň, hlasování poroty i diváků, výběr nejlepších kapel i hlasování v dalších kategoriích (nejlépe zahraná píseň do roku 1950, nejlepší autorská píseň, nejlepší hudebník/ce či nejlepší zpěvák/čka). Kapely měly možnost se přihlásit do konce března 2021 a s velkou radostí hlásíme, že zájem o účast byl nečekaně velký – přihlásilo se 18 skupin (Ajeto, Bílá Peřej, Camna, Carramba, Country Colaps, Dejna a spol., Domüno, Graciar, Hudlaři, Choroši, J.T.H.& Kotlik Sisters, Marod, Pivo zdarma, Radky Band, Staří prdi, T.H.S. Brzdaři, T.O. Falš). Z výčtu vyplývá, že porota i diváci se mají na co těšit a nebude to úplně jednoduché hlasování.

V dubnu měly kapely za úkol zaslat videonahrávky s písněmi, nakonec dorazilo 17 videí. Od 8. května 2021 budou mít diváci možnost všechna videa shlédnout, hlasovat na festivalovém webu www.kftp.cz a udělit tak Cenu diváka jedné z kapel, která se jim líbí nejvíce. Proto neváhejte a do 23. 5. 2021 pošlete hlas! Jeden z hlasujících bude vylosován a obdarován cenou.

V sobotu 29. 5. 2021 budou výsledky hlasování poroty i diváků uveřejněny na www.kftp.cz i na facebookové stránce a skupině KFTP. A pokud by se vylepšila situace, ještě stále věříme, že bychom se mohli sejít v sobotu 29. 5. 2021 odpoledne na louce v Horním Jelení, kde by proběhlo vyhlášení výsledků a přehlídka některých přihlášených skupin. Věříme, že „kytara nebude teskně naříkat“, ale „chlapci z Rikatáda poženou svoje stáda“ a za „soumraku“ uslyšíme „píseň domorodce a starého pistolníka“ a nakonec se „nepolíbíme naposledy“ (ochutnávka z přihlášených písní).

----------------------------------

Stále ještě můžete odpovídat na soutěžní otázku:

Soutěžní otázka: Vyberte píseň, která neprošla tvůrčí dílnou Tonyho Linharta. 1. Rodné údolí, 2. Modré údolí nebo 3. Zlatý údolí.
Svou odpověď zašlete na e-mail kftp@kftp.cz do 27. 5. 2021 a třeba bude právě někdo z Vás šťastlivcem, který vyhraje jubilejní CD ze 40. ročníku festivalu.
Doufáme, že si nenecháte ujít příležitost poslechnout si trampské písničky a hlasovat pro interprety, kteří Vás zaujali. A pak nasadíte toulavé boty a vyrazíte do přírody, protože tam můžeme chuť a energii do života nasávat pořád.
Za Kamarády Festivalu trampských písní
Lenka Kellerová

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
91331622
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Stanislava Nodlová
Už se moc těšíme a porotě přdem děkujeme za nelehkou práci a našim fanouškům za hlasy, které nám třeba zašlou. Za J.T.H. & KOTLIK SISTERS Stani
Pelda
Skvely napad! Diky za tu praci, kterou s tim mate. Uz se tesim.
Pelda