41. ročník Festivalu trampských písní v Horním Jelení

Ahoj kamarádi, příznivci trampské písně, zveme Vás na 41.ročník Festivalu trampských písní – akce, která má dlouholetou tradici a koná se vždy poslední květnový víkend v Horním Jelení na Pardubicku (letos tedy 27.-29.5.2016).
V loňském roce jsme oslavili čtyřicáté výročí festivalu netradičně, a to nesoutěžní přehlídkou vítězných kapel z proběhlých ročníků festivalu. Měli jsme možnost poslechnout si trampskou píseň od různorodých interpretů, ať už klasicky trampských kapel s tradičním podáním trampských písní, ale i méně tradičních trampských kapel, jejichž zaměření je žánrově různorodější a tedy i reprodukce písní je ovlivněna jinými hudebními prvky. Na festivalovém podiu se střídali zástupci starší i mladší generace. Mnohaleté fungování festivalu jsme oslavili také křtem festivalového CD.
40. ročník festivalu je úspěšně za námi a proto jsou již naplno rozjeté přípravy dalšího ročníku festivalu, který je specifický tím, že ho doprovází řada trampských tradic, je doprovázen zajímavou expozicí mobilního trampského muzea a trampskou píseň si můžete poslechnout na různých místech obce Horní Jelení od pátku až do neděle.
V letošním roce budeme pokračovat v tradiční festivalové formě – soutěžní. Závazným kritériem pro vystupující kapely je to, že festival se zaměřuje na klasickou, českou a slovenskou trampskou píseň. V reprodukci písní je také nutné dodržet pravidlo, že jedna z písní musí být složená do roku 1950. Tímto, někdy diskutovaným bodem, se snažíme motivovat kapely, aby pátraly po starých trampských písních, zprostředkovávaly je publiku a tím je oživovaly, přenášely na další trampské generace. Což je hlavní cíl festivalu.
Vystupující kapely prezentují písně ve dvou předkolech, z nichž jsou porotou a diváky vybrány ty nejlepší, postupující do večerního finále. Před půlnocí jsou pak vyhlašováni ti nejlepší z nejlepších.
Večerní finále je zpříjemněno vystoupením hostů festivalu – v letošním roce Vás můžeme nalákat na známé kapely Brzdaři OlomoucDuo Blanice.

Festival trampských písní bude i v letošním roce doprovázen zajímavým programem. Příznivci trampské historie si u Rekreačního zařízení Radost v pátek odpoledne a v průběhu soboty budou moci prohlédnout nevšední expozici Mobilního trampského muzea.
Zájemcům budou k dispozici k nahlédnutí také archivy, které náš spolek spravuje - Archiv trampských písní a Archiv trampských osad.
Každoročně si účastníci festivalu odvážejí také hodnotné ceny z tomboly.
Letošní festival trampských písní v Horním Jelení tedy rozhodně nemůžete zmeškat a vezměte s sebou další kamarády, příznivce trampské písně, kteří třeba v Horním Jelení ještě nebyli.

Místo konání festivalu

Upozorňujeme na změnu místa konání sobotního festivalového dění – v roce 2016 se přehlídka kapel uskuteční v místním kině, které se nachází na okraji náměstí v Horním Jelení.
Páteční slavnostní zapálení festivalového ohně a ubytování účastníků festivalu probíhá jako vloni u rekreačního zařízení Radost v Horním Jelení.

POZOR SOUTĚŽ O VSTUPENKY

Pokud správně odpovíte na soutěžní otázku „Která hudební kapela vyhrála 1.místo na Festivalu trampských písní v Horním Jelení v roce 1991?“ a odpověď nám zašlete na e-mail: kftp@kftp.cz do 13.5.2016, budete zařazeni do slosování o 2 vstupenky na letošní festival.

Všechna soutěžní pravidla pro kapely, harmonogram a další informace k festivalu lze vyčíst na stránkách www.kftp.cz či na Facebooku.
Těšíme se na Vás při poslechu trampských písní!

Kamarádi Festivalu Trampských Písní

Tradiční zahájení Festivalu trampské písně v Horním Jelení...

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
1217181912
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.