100 LET TRAMPINGU VE FOTOGRAFII: Část třetí / 1950 až 1960

V třetí části této unikátní fotovýstavy najdeš celkem 126 koláží obsahujících velké množství archivních fotografií a ilustrací z pohnutých let padesátých. To vše je doplněno ukázkami z dobového tisku a to v kontextu doby, aby bylo vidět, s čím vším se tehdejší trampové museli potýkat.
Mnohé z těchto fotografií ještě nebyly nikdy veřejně publikovány, pocházejí z různých starých osadních kronik a cancáků, z rodinných archívů. Jiné už zveřejněny byly, odkud je tvůrce této fotovýstavy Miloš Kapoun - Obluda z osady Paběrky převzal.

Fotovýstava není vyčerpávající a encyklopedickou historií trampingu ve které je úplně vše o tehdejším trampingu, „pouze“ nám přehledně ukazuje, jak se tehdy trampovalo.

Předchozí fotografie z let 1918 - 1940 a 1940 až 1950 najdeš v rubrice 100 let trampingu a to ZDE!

Postupně budou na Trampském magazínu zveřejněny i další díly této fotovýstavy a to z let 1960 - 1970, 1970-1989 a po roce 1989.

Tony

-------------------------------

Pro maximální zvětšení následujících fotografií klikni hned na tu první (nebo jakoukoliv další) a pak už jen stačí klikat na šipky vpravo či vlevo:

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
2515513
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Cvrček z Údolí mloků
Ahoj O-bludo !
Úžasný počin , smekám stetson před někým, kdo dokázal udělat tak obrovský kus práce.
Doufám, že budeš pokračovat a moc se těším.
V roce 1960 mi bylo třináct, získal jsem orig. U.S. tornu , battledress R.A.F. a od starších kamarádů z Brna svoji přezdívku - Cvrček.
Tak za všechny -- Dííííky !
HUCUL
Ja som začal trampovať v roku 1966 Boli to krásne časy.

vackova dana
JE TO PROSTĚ ÚŽASNÝ!!!! díky Franta+Dana
D´Ady
napisal by som "parada", ale ma to jednu chybu - postradam podrobnejsie popisky a zdroje fotografii; skoda :-(