100 LET TRAMPINGU VE FOTOGRAFII: Část třetí / 1950 až 1960

V třetí části této unikátní fotovýstavy najdeš celkem 126 koláží obsahujících velké množství archivních fotografií a ilustrací z pohnutých let padesátých. To vše je doplněno ukázkami z dobového tisku a to v kontextu doby, aby bylo vidět, s čím vším se tehdejší trampové museli potýkat.
Mnohé z těchto fotografií ještě nebyly nikdy veřejně publikovány, pocházejí z různých starých osadních kronik a cancáků, z rodinných archívů. Jiné už zveřejněny byly, odkud je tvůrce této fotovýstavy Miloš Kapoun - Obluda z osady Paběrky převzal.

Fotovýstava není vyčerpávající a encyklopedickou historií trampingu ve které je úplně vše o tehdejším trampingu, „pouze“ nám přehledně ukazuje, jak se tehdy trampovalo.

Předchozí fotografie z let 1918 - 1940 a 1940 až 1950 najdeš v rubrice 100 let trampingu a to ZDE!

Postupně budou na Trampském magazínu zveřejněny i další díly této fotovýstavy a to z let 1960 - 1970, 1970-1989 a po roce 1989.

Tony

-------------------------------

Pro maximální zvětšení následujících fotografií klikni hned na tu první (nebo jakoukoliv další) a pak už jen stačí klikat na šipky vpravo či vlevo:

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
242219
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Killy
Se zvlhlejma očima jsem si to já, stařec, prohlédl. U obrázku s námětem T.O. Zlatý klíč bych mohl pozdravit šerifa Mikyho, Čenda vedle něj už mezi náma není,tady je jen na těch fotkách ze soběšínskýho campu. Ale potěšilo mě, že až tady nebudu ani já, zůstane uprostřed slibovýho archu můj podpis (i na stěně ve Fort Hazardu). A aby toho nebylo málo, tak s Honzou Kejvalem z West Staru jsme prošplouchali na raftech pár evropskejch divokejch vod a s Pepou Braunem a Dandym jsem taky hulákal v podkozskej hospodě. Jó to byly doby..... ;-) Velkej dík autorům TM !!!!
Cvrček z Údolí mloků
Ahoj O-bludo !
Úžasný počin , smekám stetson před někým, kdo dokázal udělat tak obrovský kus práce.
Doufám, že budeš pokračovat a moc se těším.
V roce 1960 mi bylo třináct, získal jsem orig. U.S. tornu , battledress R.A.F. a od starších kamarádů z Brna svoji přezdívku - Cvrček.
Tak za všechny -- Dííííky !
HUCUL
Ja som začal trampovať v roku 1966 Boli to krásne časy.

vackova dana
JE TO PROSTĚ ÚŽASNÝ!!!! díky Franta+Dana
D´Ady
napisal by som "parada", ale ma to jednu chybu - postradam podrobnejsie popisky a zdroje fotografii; skoda :-(