SAFÍROVÁ STEZKA, ZÁHADA SMARAGDOVÉHO JEZÍRKA, TOM A PÉŤA (Marko Čermák - Wabi Ryvola - Jiří Macek - Miloš Zapletal)

Začátkem léta vyšel šestý svazek v edici Klasické komiksy Marko Čermáka, obsahující hned tři příběhy:

Tím prvním je SAFÍROVÁ STEZKA, kterou podle stejnojmenné knihy Slávka Lidmaňského a Jana Vitoně zpracoval scénář Jiří Macek - Čiksika a komiks vycházel na pokračování v časopise Bobří stopou v letech 1996 až 1997.
Ve druhém příběhu, nazvaném TOM A PÉTA, psal ze začátku scénář Miloš Zapletal, jehož od devátého dílu zastoupil Jiří Macek - Čiksika. Komiks vycházel v Junáku a to od září 1990 do prosince 1991.
Myslím, že pro hodně lidí bude překvapivý třetí příběh, kterým je ZÁHADA SMARAGDOVÉHOJEZÍRKA. Scénář ke komiksu totiž napsal Wabi Ryvola, což je fakt, který už dnes není moc ve známosti a komiks vycházel na pokračování ve Stezce od září 1990 do srpna 1991.

Všechny tři příběhy mají jedno společné, klukovskou partu, která se na svém vandru nebo výpravě setká s něčím mimořádným nebo tajemným, každopádně však lákavým a jak už to u kluků bývá, vrhnou se do víru událostí po hlavě…

Kniha tří komiksů, vydanou letos v létě nakladatelstvím Václav Vávra stojí 280 Kč a zakoupit ji lze u nás v Obchůdku.
Nebo si o ní napsat na mail: trampsky-magazin@centrum.cz

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
61613221
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.