Domů » Knihy, publikace a časopisy

ŠUMAVA FRANTIŠKA MALOCHA

207,00 Kč

Myslím, že tahle bezesporu krásná kniha je i zároveň dobrou motivací k následnému vandru Šumavou - od Horažďovic až po Luzný.
Půjdete totiž po stopách přírodovědce Františka Malocha a tím se kniha liší od těch ostatních věnujících se Šumavě. František Maloch se totiž před více než sto lety - přesněji v roce 1916 - vydal na cestu Šumavou a napsal o ní průvodce a napsal ho moc hezky. A právě po jeho stopách nyní kráčela trampo - skautská manželská dvojice: Martina Kožíšek Ouřadová a Vladimír Kožíšek. Společnost jim dělal sám František Maloch vtipně zastoupený loutkou a díky spoustě krásných fotografií doprovázených původním sto let starým textem a dnešními poznámkami obou manželů, lze nejen obdivovat tento krásný kout naší země, ale i pozorovat změny, ke kterým během těchto dlouhých let došlo - někdy k lepšímu, jindy k horšímu, jak už to tak bývá.
Knihu jsem přečetl, na celkem 160 stranách se pokochal fotografiemi, někde nostalgicky „uronil slzu dojetí“ a u některých míst si „vtesal do hlavy“ že sem by bylo dobrý se zase podívat, že tam bylo dobře. I za to patří poděkování knize, za jakési nakopnutí k opětovnému vandru do míst, kde je tak hezky…

ŠUMAVA FRANTIŠKA MALOCHA