Domů » Knihy, publikace a časopisy

STOPOU TOULAVOU 2

190,00 Kč

Společná kniha Fredyho Schuberta a Mikiho Ryvoly STOPOU TOULAVOU 2, která navazuje na první díl vydaný v roce 2009.
Jsem přesvědčen, že ze všech autorů, co kdy psali o trampingu, se právě Fredymu podařilo nejlépe a pokud možno vtipně vystihnout trampské touhy, strasti, radosti, lásky, kamarádství, dobrodružství - prostě všechno to, co nás nutí v pátek zabalit pingl a vyrazit vandrem do lesů nebo na osadu.

Kniha je rozdělena šesti kapitol:
Ať si mával jak si mával, nechtěli ho brát
Zase muže žízeň trápí, když je vedou staré mapy
Na nohou má šněrovací kanady
Měli jsme bundy zelený
Mimo to prut a červy, do pinglu dal konzervy a odjel zlato vyhledat
Hoj trampové a piráti

No a celou knihu krásně a s citem „pro věc“ ilustroval Miki Ryvola - celkem jde o 31 ilustrací, se kterými si Miki opravdu vyhrál.
Trefně to všechno zhodnotil v předmluvě této knihy spisovatel a karpatský tulák Miloslav Nevrlý:
S překvapením a potěšením jsem se ve Fredyho textech dočítal o úplně stejných věcech a „problémech“, kterými jsem se kdysi musel obírat i já při svých dávných výpravách. A ty krásné obrázky Mikiho Ryvoly k tomu! Býval jsem ale při četbě Fredyho článků i trochu popuzen: jak to, že nenapadlo mě, ale jeho, psát tak krásně třeba o tom, v čem nosit věci na zádech, do čeho se na vandru obléci a obout, v čem a jak přečkat noc, čím si svítit a v čem si uvařit jídlo a čaj, jak a čím se chránit před deštěm, desítky dalších pro poutníka veledůležitých, nezbytných věcí. Vždyť já jsem kdysi dělal a zkoušel celé dlouhé roky totéž co on…

STOPOU TOULAVOU 2