Domů » CD

CD Jednou to bude + zpěvník

220,00 Kč

V únoru letošního roku vydala jihomoravská kapela Hajcman s kamarády CD s názvem Jednou to bude, které je zajímavé především tím, že přináší třináct téměř neznámých písní Kapitána Kida. Na albu jsou také zařazeny dvě autorské písně kapelníka Hajcmanu Martina Škrobáka – Švorcáka, jedna pozapomenutá píseň Wabiho Ryvoly a v neposlední řadě píseň Fordka od Petra Hošťálka, kterou Kapitán Kid hrával se svojí kapelou Krakatit, tedy celkem 17 písní.
Tohle cédéčko ale vlastně není úplnou novinkou. Martina s Kidem pojilo letité přátelství a během mnohých večerů, které Švorcák s Kidem strávil v jeho „Domě Usherů" v Libouchci, toho stihli nejenom hodně probrat, ale také hodně zahrát a zazpívat. A Kid, jak bývalo jeho dobrým zvykem, když se noc začala pomalu měnit v ráno, začal vzpomínat a vytahovat stále větší pecky a rarity. Slovo tehdy dalo slovo a oba muzikanti se domluvili, že by to stálo za to tyhle vykopávky vydat v novém hávu, i když některé z nich už dříve hrával s Krakatitem, anebo je napsal např. pro kadaňskou VeRumKu, tedy přesněji pro jejich zpěvačku Jarmilu „Jamajku" Koblicovou.
Mezitím ale ubíhal čas, Kid se pustil do dalších projektů, knih a cédéček a staré vykopávky byly odsunuty na později. Když Kid odešel, Martin na dávný slib nezapomněl a CD po nějaké době konečně spatřilo světlo světa. Můžete se těšit na příjemné album, na kterém se podílela spousta výborných muzikantů. A všechny ty, kdo ví, jak se správně drží kytara nebo jiný hudební nástroj, určitě potěší i zpěvník s akordy a spoustou fotek, který je součástí CD.

CD Jednou to bude + zpěvník