Výstava TRAMPSKÁ ABECEDA v Sázavě

V pátek 18. července byla v bývalém kostele Sv. Martina v Sázavě otevřena výstava Trampská abeceda, která tu bude do 31. srpna. Na přípravě výstavy se podílely infocentrum Sázava, sdružení Naše muzeum a Národním muzeum, hudební doprovod zajistila skupina Šífaři.

Trampská abeceda představuje tramping prostřednictvím „živé abecedy“ - jednotlivých hesel, která jsou ilustrována doprovodnými texty, ilustracemi, fotografiemi a samozřejmě sbírkovými předměty. Ty v tomto případě pocházejí jednak ze sbírky Milana Štědry, který se zasloužil o uspořádání výstavy v Sázavě, dále pak z fondů shromážděných pro Národní muzeum občanským sdružením Naše muzeum či od jednotlivců. Jde tedy sice o stejnou výstavu, jakou už bylo možné spatřit v Letohrádku Kinských, zároveň ale doplněnou o mnoho jiných a nových věcí - namátkou můžeme jmenovat třeba ručně vyráběný kajak nebo, abychom zůstali u vodáctví, dřevěného „maňáska“. Stojí tedy zato podívat se tam, i když jste náhodou už v Praze Trampskou abecedu viděli.

Zahájení výstavy Trampská abeceda - hraje skupina Šífaři.

A jak se tam dostat? Poměrně snadno, dá se to stihnout třeba i cestou na vandr - kostel Svatého Martina je totiž jen asi sto metrů směrem do centra od železniční zastávky Sázava. Je tedy možné třeba vystoupit z vlaku, prohlédnout si výstavu a pokračovat dál.

Jan Pohunek - Přebral

A co zahájení výstavy předcházelo...

Zuzana ze sdružení Naše muzeum při přípravě výstavy...

Šífaři se připravují...

Milan Štědra
Fotografie v článku: Přebral

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
574819
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Pérák
Co k tomu dodat? Príma :-D